Kurallar

Kurallar

LegendCraftTR Türkiye’nin en büyük sunucularından bir tanesi ve aktifliği korumak için kurallara ihtiyacımız var. Bu kurallara uymadığınız sürece belirli cezalar alacaksınız bu yüzden kurallara uymaya özen gösterin.

Kurallar şu şekildedir;

- Şahıslara, gruplara, ırklara, inançlara, örgütlere, topluluklara ve daha nicelerine karşı hakaret, argo, küfür yasaktır. Sözcük aralarında söylenebilecek hakaret, argo, küfürlerin kullanımı abartılmadığı sürece bunlardan muaftır.

- Bir toplanmışlıklığa, gruplaşmaya, düşüncelere ithafen; dalga geçmek,rahatsız etmek, küçük düşürmek amaçlarıyla yapılan nefret dolu sözlerin veya cümlelerin kullanımı yasaktır.

- Kişinin güvenliğini tehlikeye sokacak davranışların (Adres belirtme, telefon numarası verme, kimliği açığa dökme ve dahası) uygulanması yasaktır.

- Kişileri rahatsız edecek sözlü/yazılı taciz durumları yasaktır.

- Kişinin diğer kullanıcıları dolandırması veya kandırması yasaktır.

- Sunucuyu bariz olarak kötülemek, sunucu üzerinden sosyal statü sahiplenmek, duyarlanma ve buna bağlı bazı sistemler yasaktır.

- Tartışma başlatma, galeyana getirme, nefrete sürükleme potansiyeli olan konuların konuşulması; kişiler üzerinde bırakabileceği etkileri, sunucunun bütünlüğünün bozulabilmesi ve daha tonca şey yüzünden yasaktır.

- Cinsellik, şiddet, çeşitli konularca teşvik, siyaset, kan içeren paylaşımların, sözleşmeyle girilemeyecek ve herkese açık; toplumun çoğunun bir etkileşim içine girmeden görebileceği yerlerde kullanılması, aktarılması yasaktır.

- Sunucuda yetkiye sahip olmayanların yetkiliymişçesine hareket etmesi, davranması yasaktır.

- Kişilerin, sunucunun diğer kalan üyelerinden konum, kişilik, üslup olarak üstün olmasını iddia etmesi yasaktır.

-  Bir kuruluş, hesap, sunucu ve profil hakkında davete veyahutta reklama teşvik edebilecek konuşmaların yapılması yasaktır.

Hatırlatmalar

- Kişinin  kendi hesaplarını bir başkası ile paylaşması durumunda o hesap ile yaşanabilecek sorunlardan kişinin kendisi sorumludur.

- Platform farketmeksizin kurallarda belirtilen "hakaret kullanımları" kısmı kullanıcıların tümü için geçerlidir.

- Sadece site destek üzerinden destek verilmektedir. Discord’dan sorulan sorulara yanıt verilmeyecektir.